Fizykoterapia

Fizykoterapia, znana również jako fizykalna terapia jest dziedziną medycyny, która wykorzystuje różne czynniki fizykalne, takie jak światło, ciepło, laser czy prąd, w celu leczenia i łagodzenia objawów różnych chorób i schorzeń.

Fizjologopedia

Fizjologopedia to interdyscyplinarna dziedzina, która łączy w sobie wiedzę z zakresu logopedii oraz fizjoterapii. Jej celem jest diagnoza, terapia i profilaktyka różnych zaburzeń komunikacji, szczególnie u dzieci. W przypadku problemów związanych z wymową, fizjologopedia może być skutecznym uzupełnieniem terapii logopedycznej poprzez wykorzystanie technik fizjoterapeutycznych, takich jak ćwiczenia, masaż i terapia manualna.

Ćwiczenia w wodzie

Ćwiczenia w wodzie dla niemowląt, dzieci i dorosłych przynoszą wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Pływanie korekcyjne

Pływanie rehabilitacyjne może być skutecznym sposobem poprawy wad postawy, ponieważ woda dostarcza wsparcia i zmniejsza obciążenie stawów oraz kręgosłupa.

Terapia manualna

Terapia manualna, kinesiotaping i ćwiczenia są powszechnie stosowane w rehabilitacji pacjentów w celu poprawy funkcji fizycznej i złagodzenia dolegliwości. Terapia manualna, wykonywana przez wykwalifikowanego terapeutę, może obejmować różne techniki manipulacji, takie jak mobilizacje stawów, masaż czy rozciąganie tkanek miękkich, mające na celu poprawę ruchomości, zmniejszenie bólu i przywrócenie równowagi mięśniowej.

Terapia manualna niemowląt

Terapia manualna niemowląt, zwana również osteopatią pediatryczną lub terapią ręczną dla niemowląt, jest specjalnością terapeutyczną, która koncentruje się na diagnozowaniu i leczeniu delikatnych problemów zdrowotnych oraz zaburzeń u noworodków i niemowląt. Obejmuje ona różnorodne techniki manualne, które mają na celu poprawę ruchomości stawów, układu nerwowego oraz ogólnego komfortu dziecka

Masaż

Masaż klasyczny, czyli masaż szwedzki, jest ogólnie bezpieczny i może być stosowany przez szeroki zakres osób w celach relaksacyjnych i terapeutycznych.

Wkładki

Wkładki Capron mogą przynieść wiele korzyści, w zależności od ich rodzaju i zastosowania. Proces wykonywania indywidualnie dopasowanych wkładek ortopedycznych Capron może różnić się w zależności od technologii i procedur stosowanych przez konkretnego specjalistę.